درباره ما

گزارشي کوتاه درباره انتشارات سفير اردهال

انتشارات سفير اردهال در ادامة فعاليت‌هاي فرهنگي خود که از سال ۱۳۸۵ آغاز نموده، بيش از ۷۰۰ کتاب مهم و ارزشمند را تاکنون به زيور طبع آراسته و با اتکا به خداي متعال اين فعاليت همچنان تداوم دارد. معرفي و شناساندن فرهنگ و تمدن ايران عزيز و آثار نويسندگان و مترجمان گرامي و توليد و احياي آثار علمي و قابل استفاده براي جامعة فرهنگي از دغدغه‌هاي اصلي انتشارات و اهداف بلند مدت هميشگي ماست. چندين سال فعاليت انتشارات در نشر کتب عمومي و مواجه شدن با مخاطبان و شناسايي ذائقة آن‌ها، ما را برآن داشت تا حوزه اي خاص و تخصصي را در توليد آثارمان دنبال کنيم.

وجود مشکلات زياد در سبک زندگي مدرن و تهديداتي که سلامت جسم و جان مردم را نشانه رفته، باعث شد تا با توليد کتاب‌هايي در زمينة طب سنتي، طب مکمل و تغذيه، حداقل وظيفة خود را به انجام  رسانيم. از سال ۱۳۸۹ به بعد، در حوزه تخصصي طب سنتي و تغذيه به فعاليت خود ادامه داده و به توليد آثاري (ترجمه و تأليف) در اين زمينه پرداختيم. طب سنتي داراي منابع بسيار غني در آثاردانشمندان بزرگي چون ابن سينا، رازي، جرجاني، عقيلي خراساني و … مي باشد. وجود چنين منابعي، عاملي گرديد تا در حوزه نسخ و متون کهن وارد شده و به ترجمه، تصحيح و چاپ اين آثار، حتي در مواردي به صورت فاکسيمله بپردازيم. از سال ۱۳۹۱ به بعد، فعاليت انتشارات به سوي چاپ و احياي نسخ خطي در شاخه‌هاي مختلف، مخصوصاً طب و پزشکي معطوف شد.

حضور همکاران و کارشناسان متعهد و جسور و با تجربه، اشتياق و عطش ما را در توليد اين آثار بيشتر نمود و شروع حرکتي هدفمند را در اين زمينه فراهم نمود. استفاده از تکنولوژي چاپ ديجيتال ما را در پيشبرد اين هدف ياري بيشتري رسانيد به طوري که عبور از مانع بزرگ گراني کاغذ و فشارهاي اقتصادي در حوزه چاپ و نشر حاصل اين انتخاب بود.

گزارشي  مبسوط از حدود يکصد و ده عنوان فعاليت‌هاي اين انتشارات در سال ۱۳۹۵ و فعاليت‌ها و آثار به چاپ رسيده در طول فعاليت اين انتشارات به قرار ذيل است:

يادآوري مي‌شود که مجموع کارهاي منتشره برابر گزارش ۱۹/۱/۱۳۹۵ خانة کتاب در ۱۳۲ جلد تنظيم شده است.

اين عناوين در زمينه‌هاي مختلف طب سنتي و گياهان دارويي، علوم پايه، ادبيات، تاريخ، فلسفه و معارف ديني، جامعه شناسي، سياسي، و … نشر يافته‌اند.

 

طب سنتي و گياه درماني: ۱۷  عنوان
تاريخ: ۱۴  عنوان
علوم پايه: ۷    عنوان
ورزشي: ۳    عنوان
دين: ۱۱  عنوان
مباحث سياسي: ۳    عنوان
ادبيات: ۲۵  عنوان
جامعه شناسي:         ۱۱  عنوان
کودک:  ۱۳  عنوان

          

 

 

اميدواريم با ياري خداوند و تلاش همکاران دلسوز انتشارات همواره در راه اعتلاي فرهنگ ايراني و اسلامي، فعاليتهاي خود را به صورت مستمر ادامه دهيم.

 

سيّد حسين عابديني